Korduma kippuvad küsimused

 1. Kas lumekette võib igale rehvile paigaldada?
 2. Kas talverehvidel on ka maksimaalkiirus?
 3. Millal ja miks tuleb alla panna talverehvid?
 1. Kas lumekette võib igale rehvile paigaldada?

  Põhimõtteliselt võib lumekette paigaldada igale rehvile. Piiranguid võib esineda ainult teatud tüüpi velgede puhul. Eriti alumiiniumvelgede puhul palume Teil järgida velgede dokumentides või sõiduki passis toodud ettekirjutusi. 2. Kas talverehvidel on ka maksimaalkiirus?

  Talverehvide maksimaalkiirus on sõltuvalt nande ehitusviisist ja tähistusest 160 km/h (kiirusindeks Q), 190 km/h (T), 210 km/h (H), 240 km/h (V) ja üle 240 km/h (ZR). Kui Teie auto on kohaldatud suurematele kiirustele, siis tuleb Teil oma auto varustada vastava kleebisega talverehvide maksimaalse kiiruse kohta. Siit saate tasuta kleebise alla laadida. 3. Millal ja miks tuleb alla panna talverehvid?

  Juba oktoobris on soovitav talverehvid valmis varuda. Temperatuuri langedes väheneb ka suverehvide elastsus, mis kõvenevad juba alla 7°C temperatuuri puhul. Tagajärjeks on halvem haakumine teega ja pidurdusteekonna pikenemine. Talverehvid koosnevad spetsiaalsest külmakindlast silikoon- või loodusliku kautšuki segust ning on elastsed ka külma ilmaga. Eriti jäätunud teedel haakuvad M+S rehvid paremini ning on suverehvidest ka pidurdamisel, kiirendusel ja pööretel tunduvalt paremad. Eestis on talverehvid (3 mm mustrisügavusega radiaalrehvid) kohustuslikud 1. detsembrist kuni 1. märtsini. See aeg võib sõltuvalt ilmast varieeruda ja ulatuda oktoobrist aprillini.x