Tellimuse staatust x
Logige välja

66813756681375

Otsi mootorratta rehve
Laius
Kõrgus
Ehitus tüüp
Diameeter
Reifen Finden
Kiirus
Motomudeli järgi
Manufacturer:
Capacity:
Model:
Type:

Osta mootorrattarehvid – lõbutse maanteedel

Ükskõik, kas sõidad külateedel, linnas või maanteel: head mootorrattarehvid annavad vajaliku haarduvuse. Hõõrduvuse tõttu kuluvad rattal rehvid kõige rohkem. Nii pea, kui muster hakkab nõrgenema, on mõistlik tellida uued mootorrattarehvid, et sinu ratas sõidaks jälle mõnusalt.mo-tyre

Millal on mootorrattarehv kulunud?

Mootorrattarehvi minimaalne lubatud mustrisügavus on 1.6 mm, kergematel ratastel 1 mm. Mõlemal juhul on tegemist absoluutsete miinimumnõuetega. Kui rehvi muster kulub sellest kaugemale, võivad tekkida tõsised probleemid. Üldiselt tuleks rehvid ära vahetada juba siis, kui mustrit on alles vaid 2 mm, tagamaks rattale piisavalt haarduvust teel. Muidugi tuleb mõelda ka turvalisusele märgade teeolude korral.Rehvimustri sügavust saab mõõta rehvi keskmisest laiemast osast. Abiks on 1-eurone münt, millel on 3-millimeetrine kuldne äär. Kui see äär kaob täielikult rehvimustri sisse, on kõik veel hästi. Kui kuldne äär paistab välja, on mõistlik osta uued mootorrattarehvid.
Nipp:Kui sulle meeldib sõita kurvilistel teedel, pööra tähelepanu ka küljemustri sügavusele.

Mootorrattarehvide vanus

Lisaks mustri sügavusele mängib rolli ka mootorrattarehvide üldine seisund. Ekspertide sõnul võivad tekkida probleemid, kui sa ei kasuta oma ratast tihti või see on pikka aega õues pargitud. Ilmastikuolud kahjustavad materjali või rehvil võivad tekkida mõrad ning muudad nähtavad kahjustused. Sellisel juhul on aeg osta uued rehvid.Kui rehvid on 5 aastat vanad, tuleks neid kontrollida regulaarselt ning pärast 6 aasta möödumist tuleks osta uued mootorrattarehvid. Rehvi vanuse saad kindlaks teha DOT-numbri abil. See asub rehvi küljel ning viimased 4 numbrit näitavad rehvi tootmise kuud ja aastat.

Õiged rehvid erinevatele mootorratastele

Mootorrattarehvid peavad istuma sama hästi nagu sinu riided või jalanõud. Meie poe valikus on erinevat liiki rehvid, alatesMotokrossirehvidestkuniEnduronijaMopeedide.
Erilist tähelepanu vajavad mootorrattad, millega sõidetakse pikki vahemaid. Tuntud bränd Michelin soovitab radiaalrehve neile, kes eelistavad pikki sõite või võtavad sõites teravaid kurve. Kui sa kavatsed endaga reisile võtta ka pagasi ning sinu ratas pole mõeldud kõrgete kiiruste jaoks, on mõistlik valida mitmekihilised rehvid, mis kannatavad suuremat koormat.Kui sa kavatsed sõita tihti ralliradadel, vajad spetsiaalseid rehve, mida toodavad mitmed tuntud tootjad. Siinkohal võivad mängu tulla regulatsioonid, mis ei pruugi lubada selliste rehvidega teeliikluses osaleda, seega on võimalik, et pead mingil määral kompromisse tegema. Kui sa otsid aga kvaliteeti ja parimat kiirust, siis pööra tähelepanu mootorrattarehvide kiirusindeksile.

Kas odavad mootorrattarehvid tasuvad endära?

Selle küsimuse vastus sõltub suuresti sellest, kas rehvid on loodud tunnustatud brändi poolt nagu Bridgestone või Pirelli. Kui tegemist on tundmatu rehvibrändiga, on oht, et satud ohtlikesse olukordadesse, kuna sõiduvõimekus pole parim halbade teeolude korral. On ka võimalik, et rehvide jõudlus on niivõrd halb, et rattal tekib teatud võnkuv tunne.

Nipp:raha säästmiseks saad osta kvaliteetseid rehve meilt paarikaupa. Sõltuvalt brändist ja tootest pakume soodustusi, mis kaitsevad sinu rahakotti.

Millised mootorrattarehvid sobivad millistele velgedele?

Mootorrattarehvide ja -velgede omavaheline suhe määrab suuresti sõiduki sõidudünaamika ja jõudluse. Selle osas pole ühest vastust, kuna arvesse lähevad mitmed faktorid. Rehvi suurus ja võimalik laius määratakse vastavalt olemasoleva velje laiusele.Õigete mootorrattarehvide ostmisel mängib rolli ka sinu ratta tüüp. Varasemalt sai tugineda tootja sertifikaadile, ent samas tasub hankida ekspertarvamus selle osas, millised rehvid sobivad oma mõõtmetelt kõige paremini. Uute rehvide ostmisel tasuks tähelepanu pöörata ka EL-i rehvimärgisele.

Populaarsed elektrimootorrattad ja sobivad rehvid

Hetkel on elektrilised mootorrattad endiselt veel haruldased. Üllatuslikult on valdkonna üks pioneere Harley Davidson. E-rattaid teeb ka USA Zero Motorbikes. KTM-i valikus on ka E-Enduro. Võime uskuda, et turule tuleb nii tuntud kui vähemtuntud brändide rattaid.Elektriliste mootorrataste rehvidele rakenduvad samad füüsilised ja mehhaanilised tingimused nagu kõikidele tavalistele ratastele. Seetõttu usaldavad paljud ratturid tuntud brändide kvaliteetseid standardrehve.

Uute mootorrattarehvide sissesõitmine

Uusi mootorrattarehve tuleb ettevaatlikult sisse sõita. Värskelt paigaldatult on neil endiselt vähe haarduvust ja sile pind. Kui sa sõidad hooletult, on oht, et lausa libised teelt välja.Vaata tootja täpsustusi selle osas, kui pikk on rehvide sissesõitmisaeg. See, kas uued mootorrattarehvid saavutavad oma täisvõimsuse 50, 100 või 200 km peal, sõltub sinu sõidustiilist ja valitud teedest.Uute mootorrattarehvide ostmiseks võid kasutada meie veebilehte. Sa saad rehve otsida mootorratta liigi, rehvi suuruse, kiirusindeksi ja soovitud tootja järgi. Alternatiivina võid alustada otsingut ka mootorrattabrändi järgi. Oma mootorrattale on rehvide leidmine imelihtne!
mo-tyre

Hinnad sisaldavad KM-i ja saatmist Eestis siseselt.