Me kasutame cookies. Kasutades seda veebisaiti, nõustute nende kasutamisega.
OK
Tellimuse staatust x
Logige välja

003726681375003726681375

X
Kas vajad abi?
Viime sind samm
sammult õigete
rehvide juurde.
Rehviotsing
Laius
Kõrgus
Diameeter
Reifen Finden

Sõiduki andmete järgi
Mark:
Mudeliseeria:
Tootmisaasta / tüüp:
Seeria / versioon:

Elektri- ja hübriidautode rehvid

Elektri- ja hübriidautod ei ole enam üksnes trend, vaid tasapisi on neist saamas kandev jõud autoturul. Mõistagi on vaja elektri- ja hübriidsõidukitele ka spetsiaalseid rehve.

Mida rehvide valimisel arvestada

Turvaline haarduvus, kõrge sõidumugavus ja ülim ökonoomsus – need on vajalikud igal juhul. See ei ole ilmselgelt rehvitööstuse jaoks lihtne standard. Sobida võivad ka madala veeretakistusmüraga (AA-tasandil) ja kõrge koormustaluvusega rehvimudelid. Meie veebipoest leiad rehve, mis on spetsiaalselt sellistele nõudmistele loodud.

Millised on tootjate uusimad rehvid?


Elektriautode rehvide hulgas on hakkanud levima nö kõrged ja kitsad rehvid. Selliste näol on tegemist rehvidega, millel on kitsas muster ja suur läbimõõt, st need on spetsiaalselt disainitud elektriautodele. Mõned tuntud tootjad pakuvad spetsiaalseid elektriautode rehve:
 • Michelin ePrimacy
  7% suurem läbisõit elektrisõidukitel, rehvisuurused vahemikus 15-20 tolli
 • Continental EcoContact 6
  madalam kütusekulu, kõrge läbisõit, kõrgtehnoloogiline ränisulam
 • Hankook Kinergy Eco 2
  optimeeritud kütusekulu mõttes, madal veeretakistusmüra, parem haarduvus nii märjal kui kuival pinnal
 • Kumho Wattrun VS31
  väga kerged rehvid tänu uuenduslikele materjalidele, veeretakistus optimeeritud maksimaalse kütusetõhususe jaoks, vaiksed ning mugava sooritusega rehvid

Elektriautorehvide nõuded


 • Turvalisus
  Nagu ikka: turvalisus eelkõige! Elektriautode rehvid peavad ühtaegu tagama haarduvuse ja ka lühikese pidurdusteekonna, eriti mitmekesiste ilmastikuolude jaoks. Teine rehvisildi tähis – ideaalis A-tähis – viitab väga heale pidurdusvõimele märgades oludes.
 • Madal veeretakistus & kõrge koormustaluvus
  Elektriautod on üldiselt raskemad oma massiivse aku tõttu. Rehvid peavad seega suutma taluda kõrgemat koormust ning samas pakkuma kõrgema veeretakistuse, madalama rehvikulu ja energiakulu. Mõned rehvitootjad pakuvad XL-tähisega rehve raskesõidukitele. Madala veeretakistuse (tõhususklassiga A) saavutamine on endiselt eesmärk, sest: mida madalam see on, seda kõrgem on läbisõit.
 • Pöörded
  Elektriajami tõttu on elektri- ja hübriidautode pöörded kiirendamise alguses teistsugused kui bensiini- või diiselautodel. See mõjutab ka läbisõitu.
 • Madal müratase
  Madal müratase tagab sõidumugavuse. Elektriautod on üldiselt väga vaiksed, seega tasub mürataset rehvide valimisel silmas pidada.

Milliseid rehve soovitab ReifenDirekt.co.ee sinu elektriauto jaoks?

Siin on mõned esiletõstetud rehvid – saadaval meie poes: