Tellimuse staatust x
Logige välja

66813756681375

X
Kas vajad abi?
Viime sind samm
sammult õigete
rehvide juurde.
Rehviotsing
Laius
Kõrgus
Diameeter
Reifen Finden
Sõiduki andmete järgi
Mark:
Mudeliseeria:
Tootmisaasta / tüüp:
Seeria / versioon:

Telli matkaauto rehvid ja alusta seiklust rõõmsalt

Õigete rehvide valimine oma matkaautole on hädavajalik, kui tahad reisida võimalikult turvaliselt ning samas tagada ka optimaalse haarduvuse. Matkaautomudelite valiku tõttu on saadaval ka suur hulk sobivaid rehve tuntud brändidelt. Allpool räägime lähemalt sellest, kuidas leida õiged rehvid ning miks matkaautode rehvid ei tohi ületada teatud vanusepiiri.

Mida tähendab CP tähis rehvidel?

CP tähis viitab spetsiifilistele matkaauto rehvidele. Kui rehvidel on tähiseks üksnes C, on tegemist kommertsrehvidega, mida kasutavad peamiselt kaubikud, kergveokid ja mahtuniversaalid. Peamine erinevus on see, et CP-tüüpi rehvidel on suurem koormustaluvus. Taolistel rehvidel on tugevdatud struktuur ning need ei ole nii tundlikud erinevate teepindade, sh kruusateede suhtes. Lisaks, sellised rehvid taluvad rõhku kuni 5.5 bar. See on oluline faktor, kui sa tahad oma sõidukit kasutada maksimaalse koormuse juures.
Nipp: arvesta enne matkaauto rehvide ostmist koormusindeksit. Sõltuvalt mudelist on koormusindeks kahe- või kolmekohaline number:
 • Kui koormusindeks on 118, võib masinasse panna kuni 1320 kg ulatuses koormust ning sõiduki täismass võib olla kuni 5280 kg.
 • Klassikaliste matkaautode puhul (3500 kg) on piisav koormusindeks 103, mis tähendab rehvi kohta koormust 875 kg.

Kas CP rehvid on matkaautodel kohustuslikud?

Matkaautode põhivarustusse kuuluvad sobiva koormustaluvusega C-rehvid. Sellised rehvid pole aga kohustuslikud. Siiski, need on tungivalt soovituslikud, kui sa kavatsed sõidukil rohkem koormust kanda. Lisaks, kvaliteetsetel matkaautode rehvidel on tugevdatud külgseinad ja hõõrdumistakistus, mis pikendab rehvi eluiga.

Kaua matkaautode rehvid kestavad?

Matkaauto rehvide eluiga ei saa määrata kilomeetrite järgi – ükskõik, kas tegemist on C või CP rehvidega. Rehvi eluea määramiseks tuleb arvestada mitmeid faktoreid, millest me räägime alljärgnevalt lähemalt.

Matkaauto rehvide muster

Nagu ka teiste rehvide puhul, saad määrata rehvi eluea mustri järgi. Seaduse järgi on minimaalne rehvimustri nõue 1.6 mm. Ideaalis tuleks seda mõõta rehvi keskpunktist, kuna see osa puutub teega kõige rohkem kokku.Mis puudutab mustri sügavuse mõõtmist, siis selle jaoks võid kasutada 1-eurost münti, millel on 3 mm kuldne äär. Alternatiivina võid kasutada 2-eurose mündi hõbedast äärt, mis on 4 mm. Kui äärt pole näha, on rehvid turvalised. Pane tähele, et matkaauto rehvide minimaalsed mustrinõuded võivad erineda. Siin on soovitused mustri sügavuse jaoks:
 • Suverehvide minimaalne mustri sügavus peaks olema 3 mm.
 • Talverehvid ja lamellrehvid peaksid olema minimaalselt 4 mm sügavused.
Märkus:Kui sa kasutad rehve nende mustri piirideni, võid sa panna oma turvalisuse tõsiselt ohtu.
rv-tyre

Vananemine

ULisaks rehvide loomulikule kulumisele sõites kuluvad matkaauto rehvid ka vananemise tõttu, seda erinevate ilmastikutingimuste mõju pärast. Isegi, kui sa kasutad oma matkaautot vaid paar korda aastas puhkuse ajal, vananevad rehvid ikkagi.Vananemisele viitavad näiteks nähtavad mõrad, mis võivad muutuda väga ohtlikuks. Vananemisele viitab ka hallikas värvus, mis tähendab, et on paras aeg uute rehvide ostmiseks.

Kuidas välja selgitada matkaauto rehvide vanus?

Oma matkaauto rehvide vanuse saad välja selgitada DOT-numbri järgi. See on neljakohaline number, mis on kirjas rehvi küljel. Esimesed kaks numbrit tähendavad kuud, viimased kaks tootmisaastat. Selle info põhjal saad teada, kui vanad su rehvid täpselt on.

Kui vanad võivad rehvid olla TÜV jaoks?

Rehvi vanus pole tegelikult seaduses määratud, seda nii autode kui matkaautode puhul, ehkki mida vanemad rehvid, seda ohtlikumad need on. Kui rehvidega pole palju sõidetud ja rehvid on heas seisundis, võidakse TÜV-s lubada isegi 10 aasta vanuseid rehve. Eksperdid soovitavad aga rehvid vahetada maksimaalselt 5-6 aasta pärast. Vananemisprotsessi käigus muutub automaatselt rehviühend. Isegi, kui uued rehvid on kallid, on turvalisuse tagamiseks oluline osta uued matkaauto rehvid.

Kas osta matkaautole lamellrehvid või tali- ja suverehvid?Lamellrehvide regulatsioonid

Nii C kui ka CP rehvidele kehtivad uued regulatsioonid alates 2018. aastast. Eelnevalt oli kohustuslik kasutada M+S rehve (ehk muda ja lume jaoks mõeldud rehve). Kui ostad nüüd aga uusi matkaauto lamellrehve, peab neil olema lumehelbe märgis. Endiselt võib aga kasutada M+S rehve, mida toodeti enne 2018.
Oluline: kui sa reisid oma matkaautoga välismaale, pead järgima kohalikke regulatsioone.

Spetsialistid: suve- ja talverehvid

Kui sa sõidad oma matkaautoga terve aasta vältel, on soovituslik hankida eraldi suve- ja talverehvid. Olenevalt aastaajast saad täielikult kasutada rehvide kogu võimekust – hoolimata sellest, kas tee on märg või lumine. Kui lähed eriti lumisesse kohta, võiksid alati võtta aga kaasa ka lumeketid.

Sobivate rehvide tellimine populaarsete matkaautode jaoks

Maanteeameti statistika kohaselt on matkaautode populaarsus aina kasvamas. Hetkel on Eestis registreeritud üle 1700 matkaauto ning iga aasta lisandub umbes 200 uut. Kõige populaarsem matkaauto mark on Fiat oma erinevate mudelitega. Kasutusel on ka suuremaid kuni 7.5 tonniseid sõidukeid, mille puhul tulevad mängu juba veoautorehvid ja kõrgema koormusindeksiga rehvid.Uute matkaautode jaoks on saadaval mitmeid erinevaid velgesid ja rehve. Kui arvad, et on aeg rehvid välja vahetada, tuleks esmalt kontrollida rehvil olevat DOT-numbrit, mis näitab rehvi täpset vanust. Siin on näide sellest, kuidas tõlgendada DOT-numbrit:

225/65 R16 91 CP 109 Q
 • Rehvi laius:225 mm.
 • Kõrguse ja laiuse suhe: 65 tähendab, et rehvi kõrgus on 65% rehvi laiusest.
 • Rehvi tüüp: Täht R viitab radiaalsele rehviliigile, mis on matkaautode puhul tavaline.
 • Velje suurus:järgmised kaks numbrit viitavad rehvi tüübile, milleks on 16 tolli selle näite puhul.
 • Rehvi liik: CP tähendab matkaautot, C tähendab kommertssõidukit või kaubaautot.
 • Koormusindeks: indeksiga 109 võib olla iga rehvi koormus kuni 1030 kg. 3.5-tonnise matkaauto jaoks on see piisav.
 • Kiirusindeks: rehvid, mille indeks on Q, taluvad kiirust kuni 160 km/h.

Märkus: Kuni 3.5-tonnised matkaautod võivad järgida sõiduautode kiiruspiiranguid. Raskemad sõidukid tohivad sõita maksimaalselt 90 km/h.Soovitame hankida matkaautole vastavad C või CP rehvid kõrgema koormustaluvuse pärast. Veendu, et rehvide koormusindeks poleks madalam kui sõiduki täismass. Ideaalis peaks jääma koormusele ka natuke reservi. Meie kaudu saad tellida matkaautorehvid kiiresti ja tasuta tarnega, kui tellid vähemalt kaks rehvi. Telli juba täna!

Hinnad sisaldavad KM-i ja saatmist Eestis siseselt.