Tellimuse staatust x
Logige välja

66813756681375

X
Kas vajad abi?
Viime sind samm
sammult õigete
rehvide juurde.
Rehviotsing
Laius
Kõrgus
Diameeter
Reifen Finden

Sõiduki andmete järgi
Mark:
Mudeliseeria:
Tootmisaasta / tüüp:
Seeria / versioon:

Purunemiskindlad rehvid vallutavad turgu

Kellelegi ei meeldi katkine rehv. Rehvi purunemisel pead jääma teele seisma, vahel isegi ohtlikus kohas. Enne edasi sõitmist tuleb katkine koht üle vaadata ja rehv ära vahetada või parandada. Selleks, et lähimasse remonditöökohta jõuda, pead panema sõidukile varurehvi. Isegi, kui sul on varurehv ja tööriistad, on tiheda liiklusega maanteel raske rehvi vahetada. Pealegi, alati on oht, et sa ei saa lihtsalt korralikult rehvi paigaldatud. Selliste probleemide vältimiseks on rehvitootjad loonud nö iseparanevad purunemiskindlad rehvid. Alljärgnevalt selgitame erinevaid taoliseid tehnoloogiaid, nende hulgas Runflat, Seal ja DriveGuard.

Runflat-rehvid


Tyre Hole

Kui runflat-rehv kaotab rehvirõhku, stabiliseerib see end ise tänu oma külgseintele. Rehvi külgseinad on loodud spetsiaalsest kummiühendist, mis kaitseb rehvi purunemise eest. Tänu sisseehitatud mehhanismile on tagatud, et rehv ei hüppa veljelt maha. Pärast purunemist saab rehviga edasi sõita kuni 80 kilomeetrit maksimaalselt 80 km/h juures (kui rehv kaotab õhku pärast kahjustust). Kui rehv kaotab rõhku, antakse sensorite ja hoiatusalarmi kaudu juhile kahjustusest teada. Sõltuvalt rehvimudelist võivad sensorid olla rehvi sees ning mõõta seal temperatuuri ja rõhku või kasutab süsteem ABS-i sensorite signaali. Tänu runflat-rehvide tehnoloogiale ei pea ootama seni, kuni saad teha hädapeatumise ning saad turvaliselt sõita lähimasse töökotta. Meie poes on saadaval runflat-rehve nii suve- kui talverehvide valikus. Sõltuvalt tootjast on runflat-rehvidel erinevad märgised. Continentali runflat-rehvide nimetus on SST (Self Supporting Tyre). Vaata meie runflat-kategooria tipptooteid siit:

Vali oma rehvi mõõtmed, kiirusindeks ning leia sedasi endale täiuslikud rehvid!

SEAL-rehvid


Erinevalt runflat-rehvidest suudavad Seal-rehvid end ise parandada, otseses mõttes. Kui rehvi torgata, sulgub kahjustatud koht automaatselt. See on võimalik tänu rehvi sees olevale erilisele kleepuvale ühendile. See ühend sulgeb torkava objekti, nagu näiteks naela ning kui see objekt välja tõmmata, paneb materjal augu kinni tänu rehvi sees olevale rõhule, mis lükkab materjali auku. Tänu sellele saab rehviga kenasti sõita järgmise töökojani.

Erinevalt runflat-rehvidest ei ole SEAL-tehnoloogia jaoks vaja rehvirõhu kontrollsüsteemi ega erilisi velgesid ning neid rehve saab kasutada mistahes sõidukil.

Üks SEAL-tehnoloogia väljatöötanud firmadest on Continental, kelle tootenimistus on ContiSeal. ContiSeal rehvid kasutavad uut tehnoloogiat selleks, et sulgeda augud, mis on kuni 5 millimeetri suuruse diameetriga.

Ehkki see tehnoloogia on turvaline, soovitavad rehvitootjad siiski kasutada turvalisuse eesmärgil ka rõhukontrolli süsteemi. Iseparaneva rehviga saab sõita edasi nagu mistahes teise rehviga, aga seadusandluse tõttu tuleb siiski pärast kahjustust minna töökotta, et spetsialist saaks rehvi üle vaadata.

Uuri SEAL kategooria tipprehve lähemalt:

Vali oma rehvi mõõtmed, kiirusindeks ning leia sedasi endale täiuslikud rehvid!


DriveGuard-rehvid


DriveGuardi rehvide tehnoloogia tugineb värskele tehnoloogiale, milles kasutatakse nö jahutavaid uimesid. Rehvi välisseinad on tugevdatud, mistõttu on rehvid üleüldiselt eriti vastupidavad. Tänu tugevatele külgseintele on rehvide purunemise tõenäosus väiksem.

Märkus: hoiatussüsteemi kasutamine on kohustuslik, andmaks juhile teada, et sõidukil on purunenud rehv! Alates 2014. aastast on DriveGuard rehvide kasutamisel kohustuslik sõidukil omada ka elektroonilist rehvirõhu kontrollsüsteemi.

Bridgestone support ring


Bridgestone Support Ring (BSR) on veel üks Bridgestone’i tehnoloogia. BSR on rehvi mustri alla paigaldatud metallrõngas, mis suurendab rehvi stabiilsust. Hetkel pole võimalik BSR-rehve paigaldada igale sõidukile. Tehnoloogia kasutamiseks on vaja erivarustust, mida saab hetkel kasutada ainult Toyota võrgustikus.

Ära jää enam kunagi purunenud rehvi pärast teele

Rehvitootjad on võtnud rehvipurunemised ette ning loovad pidevalt uusi tehnoloogiaid, mis suurendaksid sõidumugavust ja turvalisust. Siit leiad meie poes saadaolevad soovitatud rehvid:

Hinnad sisaldavad KM-i ja saatmist Eestis siseselt.