Payment Banner

Korduma kippuvad küsimused

 1. Mida kujutab endast EL rehvimärgistus?
 2. Millistes riikides kehtib EL rehvimärgistus?
 3. Kes sertifitseerib rehvid?
 4. Kus avaldatakse teavet minu rehvide märgistuse kohta?
 5. Milliseid alternatiivseid võimalusi on olemas rehvide hindamiseks lisaks EL rehvimärgistusele?
 1. Mida kujutab endast EL rehvimärgistus?

  Alates 1. novembrist 2012 peavad kõik kaubanduses saada olevad rehvid, mis on toodetud pärast 1. juulit 2012, olema tähistatud vastavalt EL rehvimärgistusega ettenähtud kriteeriumitele veeretakistuse, müraemissiooni ja haarduvuse kohta märjal teekattel. EL rehvimärgistus on kohustuslik kõigile EL liikmesriikidele. See kehtib kõigile sõiduautodele, veokitele ja raskeveokitele (C1, C2 und C3).

  Rehvimärgistuse eesmärk on anda Euroopa Liidu tarbijatele paremat teavet rehvide turvalisuse ja keskkonnasõbralikkuse kohta. Rehvimärgistus peab olema tarbijale abiks õige rehvi leidmisel. 

  EL rehvimärgistus on kujutatud nagu elektrotehnika, külmkappide ja pesumasinategi  puhul värvikoodidena parimast kategooriast (roheline kategooria - A -) kuni halvima kategooriani (punane kategooria - G -). 2. Millistes riikides kehtib EL rehvimärgistus?

  Nagu iga Euroopa Nõukogu ja Parlamendi otsus on ka korraldus nr 1222/2009 EL rehvimärgistuse kohta kohustuslik ja identne kõigis EL liikmesriikides. 3. Kes sertifitseerib rehvid?

  Rehvitootjad sertifitseerivad oma rehve ise tuginedes EL rehvimärgistusega kindlaksmääratud kriteeriumidele. Sealjuures testitakse, klassifitseeritakse ja seejärel sertifitseeritakse kõik rehvitüübid ja -suurused. 4. Kus avaldatakse teavet minu rehvide märgistuse kohta?

  Rehvitootjad peavad avaldama sõiduautode, veokite ja veoautode rehvide klassifikatsioone oma prospektides ja internetis, et tarbijat juba enne ostu kauba omadustest teavitada. Sellekohane teave peab igal juhul sisalduma ostjale väljastataval arvel ostu kohta või arve juurde kuuluval paberil.

  ReifenDirekt.co.ee teavitab Teid üksikasjalikult iga toote klassi kohta, mis on kindlaks määratud EL rehvimärgistusega. Iga toode saab omaette märgistuse. Sellele lisaks saadame Teile ostetud rehvide arvel või arve juurde kuuluval paberil andmed rehvide klassi kohta. 5. Milliseid alternatiivseid võimalusi on olemas rehvide hindamiseks lisaks EL rehvimärgistusele?

  Uus EL rehvimärgistus teavitab tarbijaid kolme tähtsa rehviomaduse kohta: veeretakistus, haarduvus märjal teekattel ja müraemissioon. Lisaks sellele on rehvidel aga veel teisigi tähtsid omadusi, millega tuleb uute rehvide valikul arvestada. Nende hulka kuuluvad vesiliu omadused, stabiilsus sõidul, rehvide eluiga, pidurdusomadused kuival ja niiskel teekattel ning rehvide omadused talvetingimustes.

  Tootjad rõhutavad seda, et rehvimärgistus ei asenda põhjalikku teavet rehvide kohta, mida annavad näiteks testide tulemused autoajakirjades. Nii ei ole rehvimärgistus näiteks talverehvide puhul täielik, kuna nende omadusi ei ole tabelis esile toodud.

  Autoajakirjade rehvitestid jäävad ka edaspidi tarbijale tähtsaks teabeallikaks, kuna nad testivad rehvide omadusi lisaks rehvimärgistuse kolmele kriteeriumile kuni 11 erinevas kategoorias.

  Internetis leiate lingi

x