Payment Banner

Korduma kippuvad küsimused

 1. Kas kasutada tohib ka rehve, mida ei ole sõiduki passis nimetatud?
 2. Kas ma tohin oma autole paigaldada üheaegselt erinevad rehvid?
 3. Kas ma tohin suurema kiirusindeksiga rehvidega sõita?
 4. Kas te väljastate rehvide turvalisuse kohta tõendi?
 5. Kas veljele võib ka teisi rehve monteerida?
 6. Kuidas ma tunnen toote kirjelduse põhjal ära kirja värvi?
 7. Kuidas mõjub rehvivahetus ABS- ja ASR-süsteemile?
 8. Kuidas töötab automaatne rehvirõhukontroll?
 9. Kust ma saan teavet rehvitestide kohta?
 10. Mida kujutavad endast kindla jooksusuunaga rehvid?
 11. Mida tähendab "ettevalmistamisel"?
 12. Mida tähendab FR?
 13. Mida tähendab koormusindeks (LI) ehk kandevõime nagu näiteks 85 või 86?
 14. Mida tähendab M+S?
 15. Mida tähendab ML?
 16. Mida tähendab märge "Tootmine lõppenud"?
 17. Mida tähendab rehvide tähistus "Star Performer"?
 18. Mida tähendab TÜV-GS?
 19. Mida tähendab tähis E?
 20. Mida tähendab tähistus S?
 21. Mida tähendavad tähed Q ja T kiirusindeksi juures?
 22. Milline on "Top Quality" toode?
 23. Milliseid marke ja suurusi pakute?
 24. Milliste rehvidega tohin sõita?
 1. Kas kasutada tohib ka rehve, mida ei ole sõiduki passis nimetatud?

  Palun kasutage ainult seadusega lubatud rehve, mis on ära toodud Teie sõiduki passis või registreerimistunnistuses. Sealt saate ka teavet rehvide lubatud suuruse, kandevõime ja maksimaalkiiruse kohta. 2. Kas ma tohin oma autole paigaldada üheaegselt erinevad rehvid?

  Erinevate rehvidega tohib sõita, kui ühele teljele on paigaldatud sama tüüpi rehvid. Seda me siiski ei soovita, kuna erinevad rehvid võivad tunduvalt halvendada auto sõiduomadusi - seda eriti märjal või libedal teel. 3. Kas ma tohin suurema kiirusindeksiga rehvidega sõita?

  Te võite igal ajal suurema kiirusindeksiga rehvidega sõita. 4. Kas te väljastate rehvide turvalisuse kohta tõendi?

  Kui soovitud rehvi või velje suurus ei vasta sõiduki passis või registreerimistunnistuses nimetatud suurusele, peab rehvitootja väljastama dokumendi rehvide tehniliste omaduste kohta. Üldised muudatused nagu teine rehvi- või veljesuurus tulevad eksperdi poolt kinnitada. Lisaülevaatus või muudatused auto registreerimistunnistusel ei ole vajalikud kui autole monteeritud rehvid vastavad eeskirjadele. Siit auto registreerimistunnistuse juurde.  5. Kas veljele võib ka teisi rehve monteerida?

  Vaadake palun velgede ekspertiiskirjast või auto passist järele, mis suurusega rehvid on Teie auto puhul lubatud või pöörduge otse rehvitootja poole. 6. Kuidas ma tunnen toote kirjelduse põhjal ära kirja värvi?

  Meie internetipoodides on rehvi andmete taga tihti ka märge rehvi kirja värvi kohta. Lühendid nagu WLT või OWL (outline white letters) ja BLK või BSW (black sidewall), annavad teavet rehvi värvi ja kujunduse kohta. 7. Kuidas mõjub rehvivahetus ABS- ja ASR-süsteemile?

  ABS- ja ASR-süsteemiga sõidukite puhul tuleb jälgida, et uute rehvide suurus ja veereümbermõõt vastaksid vanade rehvide omale. Liiga suur erinevus võib põhjustada häireid nende süsteemide töös. Tootjafirma väljastab tõendi rehvide tüübi kohta, mida Teil võib vaja minna autoülevaatusel või muu kontrolli käigus. 8. Kuidas töötab automaatne rehvirõhukontroll?

  Automaatne rehvide rõhu kontroll toimub spetsiaalse sensoriga ventiili abil. Neid ventiile müüakse nii komplektis kui ka üksikult. Uut sensorit tuleb lasta reguleerida töökojas. Pidage palun meeles, et automaatne rõhukontroll ei toimi standard-ventiilide puhul. 9. Kust ma saan teavet rehvitestide kohta?

  Testide tulemusi saate lugeda siin (inglise keeles). 10. Mida kujutavad endast kindla jooksusuunaga rehvid?

  Kaasaegsetel rehvidel on järjest sagedamini kindlaksmääratud jooksusuund. See tähendab, et nende turvisemuster on valmistatud ühes kindlas suunas pöörlemiseks. Selliste rehvide eeliseks on vähene müra, head sõiduomadused märjal teel ning hea püsivus jäisel ja lumisel teel. 11. Mida tähendab "ettevalmistamisel"?

  "Ettevalmistamisel" tähendab, et teatud rehvitüübi tootmist valmistatakse ette. Võimalikku tarneaega ei saa aga veel teatada, kuna tootmisprotsess ei ole veel alanud. 12. Mida tähendab FR?

  Lühend FR tähistab välimisel veljerandil paiknevat kummist kaitset. 13. Mida tähendab koormusindeks (LI) ehk kandevõime nagu näiteks 85 või 86?

  Rehvi koormusindeks (LI) tähistab maksimaalset kandevõimet ühe rehvi kohta (kilogrammides). Rehvide vahetuse korral peab uue rehvi koormusindeks olema vanaga samaväärne või suurem. Ettenähtud on, et rehvi kandevõime x 2 võrdub telje kandevõimega (punkt 16 sõiduki tunnistuses). Normeeritud tabelis vastab igale väärtusele teatud kindel suurim kandevõime (kilogrammides). Nii vastab näiteks koormusindeksile 85 515 kg, ning koormusindeksile 86 520 kg. Ülevaate leiate siit. 14. Mida tähendab M+S?

  Euroopas tähistab M+S talverehve. Selliste rehvide turvisemuster on ekstra talvistele sõidutingimustele kohaldatud. Kui suverehvide elastsus väheneb juba alla 7°C temperatuuri puhul - mis halvendab kontakti teega - on talverehvid tänu spetsiaalsele silikoon- või looduslikust kaut�ukist kummisegule vastupidavad ka külma ilmaga. Eriti jäätunud teedel haakuvad M+S rehvid paremini ning on suverehvidest ka pidurdamisel, kiirendusel ja pööretel tunduvalt paremad. 15. Mida tähendab ML?

  Lühend ML tähendab "liistuga". See on kummipaksend rehvi välimisel küljel, mis takistab velje kriimustamist kokkupuutes kõnnitee ääriskividega. 16. Mida tähendab märge "Tootmine lõppenud"?

  Rehvide suuruse järel toodud märge "Tootmine lõppenud" viitab sellele, et vastava profiiliga rehvide tootmine selleks hooajaks on juba lõppenud. Tootja tarnib veel ainult laojääke. 17. Mida tähendab rehvide tähistus "Star Performer"?

  Rehvimark Star Perfomer on meie firma mark. Meie veebilehelt www.starperformer.de saate selle margi kohta lisateavet. Kahjuks ei ole meil veel võimalik Teile testide tulemusi esitada, kuna meie erakliendid ei ole neid rehve veel testinud ning ülejäänud institutsioonid ei tegele "omamarkide" testimisega. Iseenesestmõistetavalt on Teil ka Star Performeri puhul kõik seadusega tagatud garantiiõigused. 18. Mida tähendab TÜV-GS?

  TÜV-GS on spetsiaalne TÜV-pitsat. Lühend GS tähendab „turvalisus kontrollitud". See tähendab, et vastav toode on sõltumatu ekspertiisi läbinud ja turvaliseks tunnistatud. 19. Mida tähendab tähis E?

  Juba mõningat aega kehtivad Euroopa Liidus müüdavatele rehvidele ranged kontrollieeskirjad. Euroopa Liidu standardile vastavad ainult kõrge kvaliteediga rehvid. Sellele viitab rehvi küljel asuv E-tähis, mida lühendatakse kas "E" või "e". 20. Mida tähendab tähistus S?

  Euroopa Liidu määrus ECE-R 117 määrab kindlaks rehvide müra piirväärtused.
  „S“ koos teiste numbritega rehvi küljel tähendab, et tegemist on madala veeremüraga rehviga. Ilma S-tähistuseta sõiduautorehve ei tohi pärast üleminekuaja lõppu enam müüa.
  Üleminekuaeg S-tähistusega rehvidele:
  - Alates 1. oktoobrist 2009 sõiduauto rehvidele (vastavalt ECE-R 30) läbilõikega kuni 185 mm.
  - Alates 1. oktoobrist 2010 sõiduauto rehvidele (vastavalt ECE-R 30) läbilõikega 195 kuni 215 mm.
  - Alates 1. oktoobrist 2011 sõiduauto rehvidele (vastavalt ECE-R 30) läbilõikega üle 215 mm. 21. Mida tähendavad tähed Q ja T kiirusindeksi juures?

  Q ja T tähistavad rehvi lubatud maksimaalkiirust. Mõlemad tähed tähistavad kindlat kiiruskategooriat, mille kohta saate teavet siit. Talverehvide puhul võite valida madalama kiirusindeksi, kui kleebite sõiduki salongi nähtavale kohale sildi, millel on ära näidatud rehvi suurim lubatud kiirus. Üldiselt soovitatakse valida lubatust ühe kategooria võrra madalama kiirusindeksiga rehvid. 22. Milline on "Top Quality" toode?

  "Top Quality" ei ole rehvimark.Tegemist on madalama hinnaklassi kvaliteetrehvidega. Kui valite selle võimaluse, saate meilt selle margi kvaliteetrehvid, mida hetkel laoseisu tõttu soodsama hinnaga pakume. 23. Milliseid marke ja suurusi pakute?

  Oma veebilehel www.reifendirekt.co.ee pakume Teile rohkem kui 60 erinevat marki rehvi ning üle 10 000 erineva rehvitüübi. Meie otsingumasinas saate endale isikliku pakkumise koostada. 24. Milliste rehvidega tohin sõita?

  Oma sõidukile sobivate rehvide suuruse leiate sõiduki passist või registreerimistunnistusest. Sõiduki pass annab ka lisateavet lubatud rehvide suuruse (nt laiade rehvide ja talverehvide puhul) ning kergmetallist rataste suuruse kohta.